Pokročilý prototyp logické stavebnice AllGah! [olga]

Stavebnice AllGah! je logická stavebnice, pomocí které lze demonstrovat všech 16 možných zapojení dvou vstupů a jednoho výstupu. Z chatu: “s kolegou se neshodnu, že to je pro střední a vysoké školy, je to jedno světýlko a dva čudlíky a pomocí toho rotačního "čudlíku" se nastaví, jak se to chová” Pořiďte AllGah! do školy, děti to ocení.

Skladem
Kód: 43
4 699 Kč
Kategorie: Pomůcky pro výuku logiky
Záruka: 2 roky

VIDEO - PŘEDSTAVENÍ ALLGAH! PROTOTYPU NA YOUTUBE

 

Pokud se rozhodnete AllGah! stavebnici koupit, dostane se vám do rukou zařízení, které může změnit životy dětí, které učíte (pokud jste učitel).

Nejprve si pojmenujme, jak to dnes chodí:

Vzhledem k tomu, že máme skvělou příležitost žít své životy v době míru a blahobytu a v jednadvacátém století, je jisté, že děti přijdou do styku s mobilními zařízeními vyspělé konstrukce (smartphony, tablety, notebooky... ).

Pokročilá zařízení se budou ovládat ještě častěji hlasem, gesty, klávesnicí, myší a dotykovou obrazovkou.

Problém je v tom, že žádné z těchto zařízení vám neumožní nahlédnout a pochopit, co je uvnitř "krabičky", takže to mnoho dětí nikdy neuvidí, po celý život.

Konečně jediné, co kdy budou moci zapojit, bude nabíječka do veřejné sítě a konektor pro mobilní zařízení.Děti budou celý život pracovat se zařízeními, která jsou doslova prošpikovaná logickými hradly, ale rozdíly mezi nimi neuvidí a nebudou je vnímat, nebudou o nich vůbec vědět.

Projekt AllGah! [olga] ve své verzi pro neuniverzitní školy nabízí skutečnou elektroniku viditelnou pod polykarbonátem, která dětem ukazuje pomocí otočného enkodéru pro volbu logiky všechna možná logická řešení systému, který má 2 vstupy (tlačítka) a 1 výstup (LED dioda).

Existuje 16 řešení!

Věříme, že při dobrém výkladu (a hodně nám záleží na textech, které jsme k výkladu připravili) děti velmi dobře porozumí logickým předmětům, které je budou provázet celým životem.

Stavebnice dokáže vysvětlit jak vnitřně fungují součty a rozdíly objektů ve 3D návrhu, objasňuje podmínky používané ve všech programovacích jazycích (bez výjimky) a učí periferní část matematiky, tedy Booleovu logiku (dnes na základní škole zcela opomíjenou).

Mnoho dětí poprvé uvidí plošný spoj a integrovaný obvod a pochopí, že není možné použít jeden konektor na všechno.

Pro bystré děti může koupě i jediné stavebnice způsobit zájem o celoživotní kariéru v elektronice. Stavebnici se šesti krabičkami lze kombinovat s druhou stavebnicí a velmi jemně tak dětem vysvětlit, jak funguje nejjednodušší možné paměťové zařízení – Set/Reset FlipFlop (klopný obvod). De Morganovy zákony je také možné dětem předvést pomocí tří stavebnic.

Textové materiály pro kupující:
Učební text pro základní školy "Kouzelný turniket" (pohádka)
Průvodce učitele

(znalost stavebnice AllGah! je dobrým předpokladem pro další práci s logickými obvody, kupříkladu s připravovanou druhou stavebnicí)

Zařízení je možné napájet z baterií (což umožňuje kolování ve třídě), nebo pomocí USB konektoru.

 

AllGah počátek na ElektroLabu

 

AllGah vývoj na ElektroLabu

 

STAVEBNICE JE DODÁVÁNA KOMPLETNĚ OSAZENÁ, NIC SE NEPÁJÍ!

 

Označení “pokročilý prototyp” říká, že zařízení jako celek nevyrobila žádná průmyslová linka. Navrženo v ČR (ve spolupráci s mezinárodními přáteli - SK, US), pájeno,  "krabičkováno" a testováno ručně v ČR osobou v invalidním důchodu třetího stupně bez dotace či grantu.

 

Zařízení funguje jako ostrovní systém (na baterie), přesto nemůžeme vydat prohlášení o shodě, žádnou certifikaci ani shodu s žádnou normou, konečně je to pokročilý prototyp.

Zpět do obchodu